Clue Medical – jednokanałowy rejestrator EKG

Urządzenie ClueMedical jest urządzeniem medycznym produkowanym w Austrii. Posiada bardzo zaawansowane oprogramowanie do oceny zarejestrowanych przebiegów EKG z organizmu pacjenta. Urządzenie rejestruje w ciągu dwóch minut wiele parametrów w organizmie.

Urządzenie ClueMedical

Badane parametry:

Z

Elastyczność mięśnia sercowego (warto wiedzieć, że mięsień serca jako ostatni traci swą elastyczność , dlatego jej obniżenie daje nam pewien pogląd na to w jakiej kondycji mogą być pozostałe narządy, a co za tym idzie, również poziom niedoboru minerałów), prawidłowość oddychania  (tzn. czy organizm wykorzystuje do oddechu całą powierzchnię płuc, czy tylko część? Co wiąże się z prawidłowym dotlenieniem organizmu). 

Z

Określenie poziomu glikogenu w wątrobie. (glikogen to rodzaj cukrów, które można porównać do energii życiowej, która jest niezbędna do pracy wątroby, niestety postęp cywilizacji i to co się z nim wiąże np. stres, niepełnowartościowe pożywienie, duża ilość toksyn w środowisku sprawiają, że organizm zużywa wszystkie rezerwy w tym również glikogen. Zdarza się, że 3 letni zapas jakie powinien być zmagazynowany w wątrobie zostaje wykorzystany prawie do zera…, a to zawsze przekłada się na różne problemy zdrowotne).

Z

Badanie określa również stan trzustki, (nieprawidłowa praca może prowadzić np. do zaburzeń cukrzycowych).

Z

Czy organizm prawidłowo „ładuje akumulatory” w czasie snu.  Czyli zdrowy sen i prawidłowa regeneracja. 

Z

Pracę wegetatywnego układu nerwowego: współczulnego i przywspółczulnego, przede wszystkim czy ciało ma siłę do wytwarzania mechanizmów obronnych związanych… z usuwaniem toksyn, walką z wirusami, grzybami i wszelkimi patogenami, aż po włączenie procesów samo- naprawy narządów, oraz tworzenie komórek macierzystych.

Z

Jesteśmy w stanie określić czy stosowana dieta sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu trawiennego, a co za tym idzie również pozostałych narządów i układów w naszym organizmie, czy też spożywamy substancje (jedzenie), które przez cały czas powodują zaburzenia w postaci odkładających się w jelitach ( niemożliwych do przerobienia) olbrzymich pokładów niestrawionych resztek pokarmów, które nam nie służą. Chodzi tu w szczególności o jelito cienkie. Pamiętajmy, że jelito cienkie odpowiada za przyswajanie substancji odżywczych z jedzenia tzn., że tak jak jelito przyswoi składniki odżywcze, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe – taki będziemy mieli materiał do budowy nowych komórek naszego ciała… (zdrowych lub nie). Dzięki badaniu sprawdzamy nie tylko w jakim stanie jest jelito, ale również czy organizm jest w stanie się oczyszczać i prawidłowo regenerować.

Z

Stan wydolności pracy nerek, odłożone w organizmie metale ciężkie.