Terapia czaszkowo - krzyżowa

Męczą Cię bóle głowy, pleców lub kręgosłupa? Cierpisz na bezsenność? Przeżywasz stany lękowe, nerwice bądź zwyczajnie nie radzisz sobie ze stresem? Masz kłopoty z nauką lub ogólnie z koncentracją przy zajęciach umysłowych? Wszystkie te problemy, mogą mieć związek z urazem lub schorzeniem kręgosłupa, albo z nadpobudliwością odbierania bodźców przez mózg. W takim przypadkach serdecznie zapraszamy, do skorzystania z zabiegów terapii czaszkowo-krzyżowej.

Terapia czaszkowo-krzyżowa – na czym polega?

Sam zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej, można porównać do procesu stymulacji kilku głównych punktów na naszym ciele. W przypadku terapii czaszkowo-krzyżowej mówimy tu o oddziaływaniu na tkanki miękkie tzw. powięzi, okolic kręgosłupa, w szczególności odcinka szyjnego i kości krzyżowej. Praca na kościach czaszki jest integralną częścią terapii. Dotyk jest bardzo delikatny i ma decydujący wpływ na efekty terapii, w tym również na psychikę i emocje.

Zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej wprowadza harmonię i integruje pracę całego organizmu. Terapeuta w pierwszej kolejności nawiązuje cichy dialig z ciałem, lokalizując w nim miejsca napięcia i usuwa je poprzez doprowadzenie do harmonijnego przepływu i w pewnym sensie odtwarza historię, która tę blokadę spowodowała. Wielu klientów przyznaje, że zabiegi terapii czaszkowo-krzyżowej pomogły im w głębszym emocjonalnym i duchowym zrozumieniu siebie. Czasami korzyści nie są od razu zauważalne, ale stają się oczywiste po powrocie do własnego środowiska i codziennego życia. Efekty tej terapii są często głęboko poruszające i radosne.

Nasza terapia czaszkowo-krzyżowa, ma wyzwolić w nas ukryte pokłady samoregulacji, które sprawią, że wyzbędziemy się bólu i poczujemy komfort wewnętrzny i psychiczny.

Terapia czaszkowo-krzyżowa usunie wewnętrzne blokady w naszym organizmie

Nasz organizm, na naturalną tendencje do bronienia się. Powody takiej obrony mogą być różne, począwszy od stresu lub stanów lękowych, skończywszy na przewlekłym bólu. Gdy doświadczymy takiego problemu, tkanki w naszym organizmie, przybierają formę obronną, kurczą się, powodując wewnętrzne blokady.

Takie blokady organizmu, bardzo często nieleczone, pogłębiają się co powoduje nawarstwianie się problemów z bólem, lub sferą psychiczno-emocjonalną. Bywa tak, że nieleczony ból, początkowo drobny, może przeformować się w przewlekłe cierpienie, które całkowicie sparaliżuje nasze funkcje obronne.

Terapia krzyżowo-czaszkowa dzięki stymulacji kręgosłupa i manipulacji obrębu czaszki, zlikwiduje blokady, udrożni kanały przewodzące naszą „dobrą energię” przez co funkcje obronne Państwa organizmu odbudują się i będą samo stanowić o silne, naszego układu odpornościowego.

Terapia czaszkowo-krzyżowa – zastosowanie:

Spektrum zastosowania terapii krzyżowo-czaszkowej jest ogromne, a sam zabieg oddziałuje na wiele partii naszego organizmu.

Najczęściej jednak terapię czaszkowo-krzyżową stosujemy w:

  • walce z bólem: kręgosłupa, pleców, barków, głowy,
  • pomocy w problemach związanych z: depresją , lękiem, traumą, lub fobią,
  • zwalczaniu: bezsenności, nerwic, przemęczenia związanego z bezsennością,
  • kłopotach z: koncentracją, nadpobudliwością w szczególności u dzieci lub młodzieży uczącej się,
  • problemy z motoryką oczu (zez),
  • problemy ortodontyczne,
  • urazy okołoporodowe u matki i dziecka,
  • nawracające zapalenia zatok i uszu,
  • urazy powypadkowe,
  • autyzm, porażenie mózgowe, zespół  Downa.

Zabiegi czaszkowo-krzyżowe mają też szerokie zastosowanie w niwelowaniu problemów związanych z autyzmem, porażeniem mózgowym, chorobą Downa. W tym wypadku, terapia czaszkowo-krzyżowa, ma łagodzić objawy owych chorób lub schorzeń.

Zachęcamy także opiekunów osób z takimi schorzeniami do korzystania z zabiegów terapii krzyżowo-czaszkowej. Jej efekty, pozwalają na inne, lepsze spojrzenie na problemy codzienności, dając ukojenie i uczucie komfortu, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Terapia czaszkowo-krzyżowa – efekty:

Podstawowym procesem który ma wyzwolić terapia czaszkowo-krzyżowa, ma być odbudowanie systemów obronnych organizmu, odpowiedzialnych za walkę z bólem, lub zwalczaniu blokad natury psychologicznej. Efekty terapii krzyżowo-czaszkowej, są bardzo często głęboko poruszające. Zdarza się, że pacjenci reagują na stymulację bardzo emocjonalnie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa wpływa pozytywnie na poprawę jakości snu.

Zdecydowanie uwalnia wszelkie blokady związane ze stresem, emocjami, problemami z dzieciństwa i wiele innych.