Świecowanie, konchowanie uszu
Wydawać się może, że konchowanie lub świecowanie to zabiegi ściśle ukierunkowane dla pozbycia się woskowiny z uszu. I to jest prawda. Jednak czy aby tylko taki efekt możemy po takiej terapii uzyskać? Spektrum działania konchowania i świecowania uszu jest tak szerokie, że spokojnie możemy zaliczyć tę terapia jako metodę leczniczą.
Świeca czy koncha w uchu? Który zabieg wybrać?
Różnica między konchowaniem a świecowaniem uszu jest nieznaczna. Generalnie można uznać, iż konchowanie jest nieco mniej delikatne w swoim działaniu a sam zabieg wydawać się może trochę bardziej złożony. Jednak zasadniczo należy przyjąć, że dobranie metody powinno się ściśle wiązać z dolegliwością na jaką w danym momencie cierpimy.
Konchowanie uszu – na czym polega?
Zabieg konchowania uszu polega na umieszczenie w uchu a ściśle mówiąc w jej małżowinie, palącej się konchy wytworzonej z miodu, wypełnionej ziołami z dodatkami olejku. Sam zabieg konchowania uszu można porównać do działania komina którego ciąg (cug) wydostaje na zewnątrz niechciane substancje. W tym przypadku wraz ze spalaną konchą pozbywamy się nadmiaru woskowiny zalegającej w małżowinie i ściankach ucha.
Świecowanie uszu – na czym polega?
Świecowanie uszu generalnie niczym nie różni się od konchowania, jednak w tym wypadku wypalamy rurkę, najczęściej cieńszą od konchy, która podobnie pozbywa się nadmiaru woskowiny z naszych uszu.
Ważne! Niezwykle istotne jest iż po przeprowadzeniu samego zabiegu, należy z większa starannością dbać o uszy nie narażając ich na wpływ wiatru lub zimna. Ma to związek z zachwianiem pewnej równowagi, która po pozbyciu się nadmiaru woskowiny została naruszona. Bezpośrednio po samym konchowaniu lub świecowaniu nie należy także myć głowy, aby nie narazić uszu na dostanie się w okolice małżowiny wody.
Świecowanie i konchowanie uszu – bezinwazyjnym zabiegiem poprawy zdrowia i kondycji
Oba zabiegi świecowania i konchowania uszu to przede wszystkim metody naturalne i całkowicie bezpieczne.
Konchowanie i świecowanie powinniśmy stosować przede wszystkim przy:
- pojawieniu się cyklicznych bólów i zawrotów głowy,
- niedosłuchu, przejawiającym się nagromadzeniem woskowiny w uszach (konchowanie jak i świecowanie najlepiej ze wszystkich dostępnych zabiegów pozbywa się jej nadmiaru)
- problemach z zapaleniami zatok, spojówek, gardła czy migdałów
- zaburzeniach snu. Świecowanie jak i konchowanie poza działaniami typowo udrożniającymi uszy, ma też predyspozycję do zwiększenia poziomu naszego wewnętrznego spokoju i osiągnięcia pełniejszej harmonii,
- zmniejszonej odporności w celu jej poprawy.
Świecowanie i konchowanie uszu – przeciwwskazania
Sam zabieg w swoim założeniu ma przede wszystkim pomoc ale też warto mieć na względzie, że choć bezinwazyjnie i naturalnie, ingerujemy jednak w nasz organizm.
Konchowania i świecowanie nie powinniśmy przeprowadzać gdy:
- jesteśmy uczuleni na wosk lub produkty pochodne (pszczele, miodne),
- mamy zdiagnozowane zapalenie lub inne choroby związane z ropieniem lub nienaturalnymi wyciekami z uszu,
- mamy uszkodzoną błonę bębenkową lub jakąkolwiek część małżowiny usznej,
- zdiagnozowano u nas nowotwór tarczycy, okolic szyi lub głowy.
Szczerze polecamy zabieg konchowania i świecowania uszu
Wystarczy znaleźć 30 minut (tyle trwa przeprowadzenie zabiegu), a poczują Państwo siłę jaka drzemie w terapii związanej z konchowaniem i świecowaniem uszu.
Sam zabieg konchowania i świecowania uszu odstresuje, poprawi zdrowie i samopoczucie a przede wszystkim sprawi iż uszy będą ‘działać’ lepiej a samo słyszenie będzie lepsze i bardziej wyraźne. Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu